ДЕЧЈА НЕДЕЉА 2017.

ПРОГРАМ АКТИВНОСТИ У ВРЕМЕ ДЕЧЈЕ НЕДЕЉЕ У ОШ „МИЛАН ИЛИЋ ЧИЧА“
ОД 2. ДО 8. ОКТОБРА 2017.ГОДИНЕ

ПРОГРАМ АКТИВНОСТИ ОБЕЛЕЖАВАЊА ДЕЧЈЕ НЕДЕЉЕ ОДВИЈАЋЕ СЕ ПОД МОТОМ:

ГРАДИМО МОСТОВЕ МЕЂУ ГЕНЕРАЦИЈАМА ЗА РАДОСТ СВАКОГ ДЕТЕТА

ПРОГРАМ:

Понедељак – Ученици другог разреда уручују беџеве добродошлице за ученике првог разреда
Тај дан ће бити посвећен упознавању деце са дечјим правима.
– Ученици првог разреда организовано ће посетити градску библиотеку
– Ученици одељења 8/3 приказаће презентацију о правима детета за ученике другог, трећег и четвртог разреда.

Уторак – Ученици другог и трећег разреда организовано ће посетити Рисовачку пећину и етно кућу, док ће ученици четвртог разреда(четири одељења) посетити само етно кућу а два одељња четвртог разреда посетиће музеј и парк.

Среда – Спортски дан
– У Жућином паркићу организује се „Трка за срећније детињство“. Учествује по 5 девојчица и 5 дечака из свакога одељења који су били победници трка на својим одељењским такмичењима.

Четвртак – У холу школе за ученике од првог до петог разреда одржаће се позоришна представа „Моцартова чаробна фрула“ позоришта „Максимус арт“.
– У четвртак ће се играти рукометна утакмица између репрезентације школе и репрезентације биших ученика/ца наше школе које су сада ангажовани као професиоанални играчи/це у неком од аранђеловачких рукометних клубова, Шамот и Бекамент Б.Б. Време почетка утакмице је 12:30.

Петак – Ученици нижих разреда организоваће маскенбал посвећен Светском дану заштите животиња са темом „Маскирајмо се у животиње“. Маскенбал ће се одржати у холу школе у трајању од 12 часова до 13 и 30 часова.
– Ученици одељења 8/2 приказаће у холу школе позоришну представу намењену ученицима млађих разреда.