ПРАВИЛА ПОНАШАЊА У ВРЕМЕ ПАНДЕМИЈЕ – ПОДСЕЋАЊЕ

Поштовани родитељи и ученици, због погоршања епидемиолошке ситуације у нашој земљи подсећамо вас на правила понашања за време трајања пандемије како бисмо сви заједно били безбеднији:

• Особе које доводе децу у школу не улазе у објекат већ их прате до улаза где их преузима учитељ или дежурни наставник и обавезно носе заштитну маску тако да покрива нос, уста и браду.
  • Приликом уласка у школу обавеза свих ученика је да ставе маску, дезинфикују руке и пређу кроз дезобаријеру са обе ноге.
  • Десна страна степеништа служи за пењање, док се лева страна користи за силазак низ степенице. Потребно водите рачуна о безбедној дистаници од 1,5 метара.
  • Ученици маске носе све док не седну у своју клупу. Маску могу одложити  док седе на свом месту и слушају наставу, али је морају ставити приликом сваког разговора и одговарања.  Маска се обавезно користи и приликом било којег кретања ван клупе, одласка на одмор или у тоалет. Потребно је да ученици у ранцу увек имају по једну резервну заштитну маску.
  • Уколико ученик има респираторну инфекцију остаје код куће и јавља се свом изабраном лекару. Уколико се симптоми појаве у школи, ученик се смешта у просторију за изолацију и обавештава се родитељ.
  • Уколико је неко од ученика био у контакту са Ковид позитивним пацијентом, о томе обавештава одењењског старешину и не долази на наставу.
  • Уколико је неко од чланова породице ученика  позитиван на вирус, ученик не долази на наставу и о томе обавештава одељењског старешину