ПРЕДШКОЛЦИ У ГОСТИМА

У среду 22. 3. 2023. су ученици млађих разреда угостили предшколце нашег града. Пуни ведрине и дивног расположења, поздравили су их песмом и игром на школском терену. На том истом терену ће убрзо, као наши ђаци, играти неке нове игре на часовима Физичког васпитања.

Након приредбе, врата наше школе су им се широм отворила и предшколци су имали прилику да завире у мистичан свет науке. Заједно са будућим учитељицама првог разреда и другарима четвртацима, изводили су огледе. На најнеобичније начине се палила и гасила свећа, бибер је нестајао из тањира, из балона је текао млаз воде, а магнети су лебдели у ваздуху.

Било је као у неком сну, а сви су, на тренутак, били Никола Тесла. Додуше, овог пута изостао је Николин мачак, али понешто ћемо оставити и за школске дане.

Захваљујемо се васпитачицама које су пружиле помоћ у организацији ове лепе приче и допринеле да свима буде пријатно и незаборавно.

Related Images: